Книги, майстер-класи, тематичні дискусії, зустрічі з письменниками та видавцями, фільми і літературно-музичні композиції, дитячий простір “Книголісся” – таке розмаїття подій чекає на маріупольців і гостей міста 14-15 квітня на Міжнародному фестивалі «Маріупольська книжкова толока». Його організовує ГО “Центр мистецтв “Арт-Простір” у партнерстві з Маріупольською міською радою, Маріупольським державним університетом, ГО “Маріупольська спілка молоді”, мережею бібліотек Маріуполя, Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою, ініціативною групою «Місто щасливих людей».

Про це йшлося 16 березня на прес-конференції оргкомітету Толоки.

«На Фестивалі ми хочемо говорити про можливості, які можуть бути в Маріуполі. Сюди приїдуть не лише письменники, але й представники тих інституцій, які опікуються розвитком книгоіндустрії. Зокрема, Український інститут книги буде проводити важливу дискусію – «Маріуполь: від книжки до розвитку». Будемо говорити багато про місто – як героя літературного, як середовище, де живуть люди, як місто туристичне. До фестивалю долучаться урбаністи з Києва, Харкова, Львова і Запоріжжя. Окрім книжок, у нас будуть майстер-класи для дорослих і дітей, кіно, мультфільми та музично-поетичні дійства», – зазначила програмна директорка Толоки Олена Заставна.

Свою участь у Фестивалі вже підтвердили відомі видавництва – «ВІВАТ», «Люта справа», «Видавництво Старого Лева», «Герда», «Клуб сімейного дозвілля», «Дике поле», «Смолоскип», «Навчальна книга «Богдан», «Час майстрів» та інші.

На Маріупольській книжковій толоці побуває близько ста митців, серед яких – Любко Дереш, Олександр Ірванець, Олексій Чупа, Юрко Іздрик, Анастасія Левкова, Галина Вдовиченко, Остап Дроздов, Дара Корній, Ольга Верменич, Артем Полежака, Роман Коляда, Вікторія Амеліна, Олена Ольшанська, Євгенія Чуприна та ін.

«Щоб місто розвивалося – треба конкретні дії. Фестиваль – ідеальна для цього платформа. Наше завдання полягає в тому, щоб змінити сприйняття Маріуполя іншими людьми, щоб місто сприймалося не як промислове, а як культурне, і щоб сюди хотілося приїхати ще. Нам дуже приємно, що це розуміє і міська влада, й інші наші партнери», – наголосив директор Фестивалю Ігор Гармаш. – Ті студенти й громадські активісти, які минулого року побували волонтерами на Запорізькій книжковій толоці й отримали досвід проведення фестивалю, цього року вже працюють над організацією та проведенням фестивалю в Маріуполі. Ми радо запрошуємо до співпраці громадськість Маріуполя – активістів, менеджерів, бізнес. Фестиваль має розвивався так, як його бачить маріупольська громада».

Маріупольський державний університет радо підтримав пропозицію партнерства як у проведенні Запорізької, так і Маріупольської книжкової толоки. «Наші студенти приїхали із величезною кількістю вражень. Уже сьогодні вони включаються в організацію різноманітних заходів і, безперечно, будуть волонтерами на самому Фестивалі. Для нас це вагомий досвід», – зауважила помічниця проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) з виховної роботи Маріупольського державного університету Христина Ткаченко.

«Усі ми разом робимо важливу справу, – переконаний працівник департаменту культурно-громадського розвитку Дмитро Пронін. – На жаль, сьогодні люди забувають про книги. Головна літературна подія року відбувається в Маріуполі. Дуже хочеться, щоб фест став щорічним».

Дитячий простір «Книголісся» занурить малечу у справжню казку. Як розповіла його координаторка Анастасія Пономарьова, тут діятиме чотири зони – «Я люблю читати» (територія зустрічей із письменниками), «Хаща мрійників» (територія для супер-героїв, фей, приборкувачів монстрів та чарівників), «Ліс майбутнього» (тут житимуть роботи і проводитимуться різні досліди) та «Галявина пригод» (тут працюватимуть поліцейські, детективи, відбуватимуться цікаві квести). «Кожна дитина отримує книжечку Книголісся, яку вона напише сама. Ми покажемо дітям, що читати – це класно», – наголосила пані Анастасія.

Місце проведення Фестивалю – СК «Іллічівець» (вул. Нахімова, 53). Час роботи – із 10:00 до 19:00. Офіційне відкриття – 14 квітня о 13:00.

У дофестивальний період теж відбуватимуться літературно-мистецькі заходи. Зокрема, 7 березня у ТРЦ “ПортCity” була проведена книжкова акція – “ФлешБук”, – яку підготувала партнерська організація “Маріупольська спілка молоді”. Її активісти були в складі делегації маріупольських волонтерів на Запорізькій книжковій толоці, а тепер долучаються до різних організаційних процесів із підготовки фестивалю в Маріуполі.

17 березня до маріупольських дітлахів приїздить письменник і казкар Олександр Виженко із книжкою про новго національного героя Хлопчика-Укропчика, а 22 березня студентська молодь зустрічатиметься з поетесою та кураторкою безкоштовних курсів української мови у Запоріжжі Оленою Ольшанською.

Стежте за подіями на офіційному сайті – http://m.toloka.net/ та на сторінці Фестивалю у Facebook

______________

Проект «Міжнародний фестиваль «Маріупольська книжкова толока» виконується в рамках проекту “Зміцнення громадської довіри”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)