Про це молода українська поетеса з Луганщини і кураторка Безкоштовних курсів української мови у Запоріжжі порадила студентам і студенткам факультету філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету під час зустрічі, яка відбулася в межах Міжнародного фестивалю «Маріупольська книжкова толока».

Спілкуючись про особливості мовних, творчих, психологічних бар’єрів, причин їх походження, Олена Ольшанська розповіла про прості й дієві шляхи їх подолання. «Термін «синдром собаки» найчастіше вживають при вивченні іноземних мов і він означає, що ти щось хочеш сказати, але не можеш. Це стосується будь-якої сфери, та й загалом життя людини: коли важко подолати невпевненість у собі, страх щось зробити, бути несприйнятими оточенням. Тому перше, що треба зробити – визнати, що бар’єр є, і мати сильну мотивацію йти до своєї мети. Не короткострокову, а велику ціль, шлях до якої буде складатися з маленьких кроків», – зазначила громадська активістка.

Вона дала молодим людям кілька порад для подолання внутрішніх бар’єрів і досягнення навіть наймасштабніших цілей:

  • помиляйтеся! (не бійтеся експериментувати і творити… звичайно, якщо від вас не залежить життя інших);
  • пильнуйте власний Всесвіт! (аналізуйте все, що ви робите, аби зрозуміти, наскільки ваші дії ведуть вас до мети);
  • гуртуйтеся! (спільними зусиллями можна досягти великих результатів);
  • вигадайте магічну фразу (вона має допомагати вам долати труднощі і йти далі);
  • налаштуйтеся на позитив (вірте, що все буде добре!);
  • усміхайтесь! (усмішка може творити дива);
  • дихайте! (зробіть глибокий вдих і видих – і продовжуйте шлях);
  • тримайте свою рибу! (буде важко, багато хто намагатиметься відкусити вашу рибу – як у творі «Старий і море» Гемінґвея, – але не здавайтесь)

У другій частині зустрічі поетеса читала вірші зі своєї першої збірки «Перепрошивка» і нові твори, багато відповідала на запитання студентської аудиторії, яку цікавило сприйняття Оленою свого життя до війни і після, її власного життєвого призначення тощо.

_________________
Захід відбувається в межах Проекту «Міжнародний фестиваль «Маріупольська книжкова толока», що виконується в рамках проекту “Зміцнення громадської довіри” і що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)

Партнер Фестивалю – Маріупольський державний університет

Стежте за подіями на офіційному сайті – http://m.toloka.net/, а також на сторінці у Facebook.