Письменниця та журналістка Галина Вдовиченко приїхала поспілкуватися з маріупольцями та розповісти про свою книгу «Маріупольський процес».

«Книжка вийшла ще три роки тому, та ті відгуки, що і зараз доходять до мене, дуже розсудливі, – каже пані Галина. – Читач бачить глибше. Іноді бачить щось таке, що автор сказав, але не додумав цього. А читач по-своєму бачить це і я просто бачу, як кожен адаптує цю книгу під себе».

Авторка розповіла, як саме приходило до неї натхнення, і що це один із тих випадків, коли в процесі написання текст не відпускав ні на хвилину. Натхнення, як говорить Галина Вдовиченко, приходило з життя, а інформація щодо подій, що відбуваються на Сході країни, – з газети, в якій вона тоді працювала.

Учасники зустрічі підняли тему важливості української мови для сучасних маріупольців і прийшли до думки, що такі твори, як роман «Маріупольський процес», потрібні для жителів міста.

Та головний посил книги залишається в тому, що найважливіше в житті – це порозуміння. «Це любов, на якій все будується. Ідея дуже проста – між людьми має бути повага до інакшості, ми маємо навчитися бути поважливими до інакших. Я – така, хтось – інший, але це не означає, що я можу бути агресивна до цієї людини».

Насамкінець письменниця подякувала за теплу зустріч та побажала місту більше таких яскравих заходів, як фестиваль Книжкова толока.