На Маріупольській книжковій толоці говорили про нуар. Український письменник і сценарист Симоном Гласенко презентував свою книгу «Нуар по-українськи» та розповів про походження та розвиток жанру «нуар» у літературі та кіномистецтві.

Оскільки цей жанр часто порівнюють із готикою, то саме із відмінності між ними і розпочалася зустріч. Симон Гласенко порівнював класичну та готичну літературу, давав характеристику епохи, в яку виникла література «нуару» та цікаві факти з життєвого шляху його головних представників, а також презентував причини проникнення цього жанру у кінематограф.

“Головний герой нуару усім буде знайомий – це цинічна людина, яка багато п’є, палить, часто вдається до саморуйнування, його характер є жорстким та складним для сприйняття, а всередині він пристрасний та бажаючий, – зазначив письменник. – Стилістичні ознаки нуару в літературі також досить легкі для розуміння: головного героя укінці завжди чекає поразка, мотивами є жадібність, жага до влади, ревнощі та відчуження, образ фатальної жінки, що руйнує головного героя, постійний песимізм та багато чого іншого. Цікаво те, що позитивним героєм у цьому жанрі є той, хто зміг вижити укінці”.

У 70-ті роки минулого століття відбулося справжнє зростання уваги до нуару, за словами пана Гласенка, через що його і почали поширювати у різних сферах мистецтва, і поширюють сьогодні.